I malé Světýlko nabízí velkou pomoc

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
30. 03. 2021
Nadací, které se snaží pomáhat, jsou spousty. Vidět je samozřejmě především ty velké, ty střední a malé musejí bojovat mnohdy s nedůvěrou velkých sponzorů i malých dárců. Proč tedy pomáhat právě prostřednictvím Světýlka, zeptali jsme se paní Aleny Uhde, ředitelky obecně prospěšné společnosti Světýlko.

Můžete, prosím, představit Světýlko podrobněji? 

V průběhu života se lidé musí vypořádat se spoustou překážek, ať už se jedná o narození dítěte s postižením nebo zdravotní postižení, která vzniknou v průběhu života či stářím. Takové události ovlivňují život jedince i jeho blízké. Světýlko si dalo za cíl pomáhat právě těmto lidem. Finanční prostředky získáváme převážně z veřejné sbírky. Jedná se o pokladničky umístěné na prodejnách Takko Fashion po celé České republice. Podněty koho podpořit získáváme na základě doporučení spoluobčanů, ale i oslovením samotných zájemců s žádostí o podporu. 


Komu jste již pomohli? 

Pomáháme převážně dětem a mladým lidem, nezapomínáme ale ani na ty s dřívějším rokem narození. Přispěli jsme například na zvedací a přepravní kolejnicový systém těžce postiženému Ondrovi z Rakovníku, financujeme hipoterapii Ellince s dětskou mozkovou obrnou z Brna, pořádáme tábory pro děti z dětských domovů. Seniorům z Břeclavi jsme zakoupili invalidní vozík a chodítko.


Novinkou ve vaší činnosti jsou charitativní aukce, originální a neobvyklý způsob získávání peněz pro druhé. O co jde přesně?

Stále více lidí se na nás obrací s žádostí o pomoc a my přestáváme být schopni všem vyhovět.  Proto rozjíždíme nový projekt financování. Charitativní aukce jsou obchodním místem na internetu, kde se zprostředkovává prodej a nákup zboží či služeb.  Princip spočívá v tom, že prodávající si sám určí, jakou finanční část z výtěžku aukce daruje na transparentní účet Světýlka vedený u Fio banky. Každý si zde může ověřit veškeré finanční toky. Rádi bychom tak byli schopni podpořit více projektů individuální pomoci.

 

Co lze do dražby nabídnout?

Dražit je zde možné cokoliv, například dětské oblečení, elektroniku, kompenzační a zdravotnické potřeby, ale také služby. Vycházíme i z toho, že se v domácnostech často najdou již nepoužívané předměty, které mají svoji hodnotu a tak myšlenka nabídnout je pro další využití, se přímo nabízí. 

 

Co jsou VIP aukce – dražba cenností nebo třeba originálů slavných malířů?

Určitě nic tak nedostupného. VIP aukcí se zúčastní známé osobnosti veřejného života. V současné době si tak můžete vydražit odpolední posezení u kávy se známou brněnskou herečkou Zdenou Herfortovou, soupravu nástěnných hodin a podnosů od Adély Gondíkové či knížku známého cestovatele Ivan Orla o plavbě kolem světa na historické plachetnici.

 

Kdo může v aukci něco nabídnout?

Každá fyzická osoba, o těch jsem se už zmínila, ale uvítáme například i firmy, které vyřazují techniku a nahrazují ji moderní, nebo se chtějí zviditelnit netradičním marketingem. Dražit samozřejmě může každý, kdo si z naší nabídky něco vybere.
 

To nejdůležitější:  Komu peníze z aukcí pomáhají a ke komu poputují?

První výtěžek, který se nám podařilo získat, podpořil dětský domov ve Znojmě. Finanční částka byla použita na zakoupení lyží a sáněk pro jeho malé obyvatele. Momentálně po dobu šesti měsíců shromažďujeme finance pro brněnský azylový dům Sv. Markéty pro matky s dětmi v tísni.


Kde vás mohou lidé najít?

Na stránkách www.charitativniaukce.cz  I díky vám tak Světýlko bude moci posvítit na cestu životem lidem, ke kterým osud nebyl příliš přívětivý. Anebo pomůže přímo vám! Ti, kterým by třeba nebylo příjemné volat a říkat si o pomoc, mohou na našich webových stránkách www.svetylko.info vyplnit dotazník a zaslat ho na adresu Světýlka uveřejněnou na stránkách.  

Velmi ráda bych touto cestou poděkovala vedení Takko Fashion, s.r.o., za umístění kasiček na jejich prodejnách a rovněž prodavačkám, které ve svém volném čase a bez nároku na odměnu pomáhají. Naše díky však patří všem, kteří přispívají pro dobro věci.

 

Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému