Výstava Floria ve Věžkách

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
16. 06. 2021
Máte zahrádku a chcete ji oživit novými květinami, keři či stromy? Pak byste určitě měli vyrazit do Věžek u Kroměříže. Koná se zde totiž celostátní prodejní výstava Floria Léto.

Historie

Už třicet pět let si zahrádkáři a pěstitelé užívají na výstavách Floria ve Vežkách u Kroměříže. Výstavy Floria jsou zde pořádány třikrát ročně. K tradičním výstavám Floria JaroFloria Léto přibyla v roce 2008 výstava Floria Podzim, která nabídku rozšířila o ovocné stromky a poradenství v oblasti ovocnářství. Každá z výstav se také na něco specializuje. Specialitou jarních výstav jsou výstavy cibulovin - tulipánů a narcisů. Letní výstavy jsou zaměřeny na ukázku růží, lilií a gladiol. Specialitou podzimních výstav je rozšířená nabídka jiřin a ovoce. Výstavy květin a rostlin byly od roku 2008 také rozšířeny o výstavy drobného domácího zvířectva a výstavy papoušků.

Letní výstava

Třicátý pátý ročník celostátní prodejní výstavy Floria Léto probíhá ve Věžkách u Kroměříže už od soboty šestého srpna a potrvá do čtrnáctého srpna.

A co bude k vidění?

Výstava nabízí velmi pestrou škálu skalniček, květin, stromů a keřů. Specialitou letní výstavy jsou také, jak už bylo zmíněno, rozšířenější ukázky krásných květin růží a lilií. K vidění tak bude řada vazeb řezaných lilií a růží, a návštěvníci si budou moci prohlédnout jejich široký sortiment v plném květu.

Na výstavě také budou stejně jako v minulých letech specialisté a odborníci, kteří návštěvníkům poradí s výsadbou a ošetřováním stromů či květin.  

Tradiční bohatou nabídku skalniček, květin, keřů a stromů v širokém sortimentu a za příznivé ceny, doplní od pátku dvanáctého do neděle čtrnáctého srpna výstava drobného domácího zvířectva. Na své si tak kromě zahradníků a zahrádkářů přijdou také chovatelé. Zejména zájemce o králíky, slepice, kačeny a holuby potěší široká nabídka.

Praktické informace

Otevřena je výstava každý den od devíti do sedmnácti hodin a na výstavu je možné přijít se psem. Výstava je ve Věžkách 1 a telefon na výstaviště je 573 363 060.

Podzimní výstava

Kdo by náhodou letní výstavu už nestihl, určitě nemusí zoufat. Na podzim se ve Věžkách od šestého do devátého října uskuteční další výstava. Bude zde speciální výstava jiřin a lilií a po celou dobu budou k vidění i domácí drobná zvířata. Letošní podzimní ročník rovněž slibuje novinku – soutěž o nejhezčího králíka Moravy.  

Pro Senior Portál napsala
Dagmar Kulaviaková

 

 


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému